Om oss

OM KLUBBEN:
Lillehammer Motorsykkelklubb ble stiftet 07.02.1995. Her finner du formell informasjon om klubben.

Klubbens formål er å fremme sosial omgang i motorsykkelmiljøet i Lillehammer og omegn. I denne klubbens sammenheng, er det først og fremst felles kjøreturer som er det primære.

Vi har ikke klubbhus. Hver kafè som serverer kaffe og vafler anses som klubbhus. Alle motorsykler er likeverdige i klubben vår.

FELLESAKTIVITETER:
Klubben har flere aktiviteter som er interessante å være med på:

MC-messa:
Fellessur til MC-messa er en fin start på MC-sesongen. Vi arrangerer felles busstur til MC-messa.

Mjøsa rundt:
Vårsesongens høydepunkt!. Flere tusen motorsykler fra hele Østlandsområdet deltar på denne fellesturen rundt Mjøsa, som alltid går av stabelen 1. mai.
Felles start fra Hamar er kl. 11:00, vi pleier å ha felles avreise fra Circle K Strandtorget kl. 09:00.

Ukentlige fellesturer:
Hver onsdag ettermiddag i sommersesongen har vi felles tur. Turen går til et eller annen sted vi kan ta oss en kaffekopp og en prat. Turen kan være fra 40 – 200 km, litt avhengig av vær og iver.

Hver søndag i sommersesongen har vi felles tur. Dette er heldagsturer, hvor kjørelengde kan variere.

Info om avreisested og -tidspunkt for onsdags- og søndagsturer finnes øverst på hovedsiden.

Andre turer:
Vi har en egen komitè som legger opp lengre turer. I et normalår arrangeres det både helgeturer og lengre turer, både i inn- og utland. Turprogrammet publiseres så snart det er bestemt av turkomiteen.

Kaffekvelder:
Fordi vi bor i et land med ikke alt for lang sesong, har vi lagt opp til at vi også skal møtes utenom kjøresesongen. Da møtes vi annenhver onsdag på en kafè i byen.

Fester:
Det avholdes vanligvis en høstfest. 

Siste nyheter

Onsdagstur på asfalt og grus

Onsdagstur på asfalt og grus

Sist onsdag hadde vi en av sommerens kombinerte asfalt- og grusturer. 

10 deltok på asfaltturen og 8 på grusturen.

Bilder fra onsdagsturen her.

Fra Spaniatur i april

Fra Spaniatur i april

Turen til Spania i april fikk kun tre påmeldte, men de fikk en innholdsrik tur. 

Av høydepunktene nevnes Ronda, elvekløfta Caminito del Rey og dryppsteinsgrotten Cueva de Nerja.

Bilder fra turen her.

Onsdagstur til Arnes seter

Onsdagstur til Arnes seter

Det begynner å bli tradisjon at Arne i løpet av sommeren inviterer til fjells på en onsdagstur 👌.

I går tok over 20 turen til Hundersetra, der svartkjel og noe å bite i sto klart.

Bilder fra turen her.