MC-paraden mot mobbing søndag 10. mai

Denne dagen skal MC-folket i Norge samles til kortesjekjøring for å markere sin motstand mot mobbing.

Bakgrunnen for aksjonen bunner i Odin-saken som har fått stor dekning i pressen.
Les mer om aksjonen på Facebook, eller se vedlegget.

Alle deltakere i kortesjen betaler kr. 50, som går uavkortet til Oss Mot Mobbing. 

Det kjøres felles/koordinert kortesje i Hedmark og Oppland. Gausdal MC v/Lasse Follestad har ansvar for koordineringen i Oppland.

I Brumunddal, på Elverum og på Hamar blir det samlinger, med taler fra ordførere, rektorer, skolesjefer og representanter fra organisasjonskomitéen for MC-aksjonen.

Alle fra Lillehammer, Gausdal, Øyer og videre nordover i dalen møtes på Strandtorget for felles kjøring til Biri. Der møter vi alle fra Gjøvik, Raufoss, Toten, Dokka osv. før vi reiser til Brumunddal.

Kjøreplan for dagen (ca-tider):
Fra Statoil Strandtorget: kl. 11:00
Fra Biri (rasteplass v/brua): kl. 11:30
Ankomst Brumunddal: kl. 12:00
Fra Brumunddal: kl. 12:30
Ankomst Elverum: kl. 13:30
Fra Elverum til Hamar: kl. 14:30.

LMK støtter selvsagt denne viktige markeringen, og ønsker at så mange av våre medlemmer som mulig deltar i kortesjen.

Siste nyheter

Fra turen til Spania (Andalucia) og Gibraltar

Fra turen til Spania (Andalucia) og Gibraltar

Da Øyvind og Jan Helge avsluttet turen til Polen, Balkan og Spania i høst, leide de lagringsplass for MC-ene i…
Årsmøte 2025

Årsmøte 2025

Årsmøte ble avholdt i går på Lillehammer VGS avd. Nord. 21 medlemmer møtte.  Her følger bilder fra møtet referat og…
Polen, Balkan og Spania

Polen, Balkan og Spania

Vi starter 2025 med et tilbakeblikk på Jan Helge og Øyvinds langtur i høst.   Jan Helge og Øyvind startet…